Polacy nauczmy się zwyciężać!

6 Czer

W całym kraju dzieją się rzeczy niebywałe. Polacy jakby wbrew swojemu naturalnemu przygnębieniu zdradzają oznaki radości czy może podekscytowania. Mamy czerwiec – może to pogoda? Wyglądam przez okno – ojej… to definitywnie nie to. Nie przychodzi mi na myśl nic bardziej twórczego i zawiedziony swoją kiepską dedukcją – zrezygnowany siadam przed telewizor.

A tam rzeczy niesłychane! We Wrocławiu otworzono bodajże najpiękniejszy dworzec w całym kraju. Nie przepadam za ukrytą opcją niemiecką – przeskakuje na kolejny kanał. I trafiam … z deszczu pod rynnę. STOLYCA. Że niby jakaś autostrada i że do Berlina można. Ba jak mamy być już w pełni uczciwi – to nawet do Lizbony. Gratulujemy Polsce, że dzięki niej można dojechać do Lizbony! Zniechęcony tą propagandą sukcesu trafiam na telewizję poznańską. Mawiają – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – ta… Tutaj z kolei wbrew wszelkim obawom udało się zdążyć z większością remontów. Otwierają Roosvelta i Grunwald – można dojechać na stadion. Na Franowie w sobotę otwarta zostanie jedna z najnowocześniejszych zajezdni w Europie.Torowiska porasta zielona trawa, a skwery przyozdabiają świeżo posadzone kwiaty. Zaczyna mi się robić nie dobrze, ale będzie tylko gorzej.

Okazuje się, że Euro w Polsce i na Ukrainie elektryzuje całą Europę. Na mecz do Wrocławia ma przyjechać szef-wszystkich-szefów Władymir Putin. Niemcy natomiast są zachwyceni swoją siedzibą w Gdańsku (oni to zawsze mieli słabość do tego miasta), a dzisiaj odwiedza ich nie kto inny jak Angela Merkel. Giuseppe Trappatoni – trener Irlandii dziękuje Polakom za gorące przyjęcie. Mało tego – włoskie, angielskie, niemieckie media są zgodne, że Polska wyrasta na lidera regionu. Wygląda na to, że Polacy zdają sobie z tego sprawy – wszędzie dumnie powiewają flagi.

STOP! Mam tego szczerze dość – takiej szopki już dawno nie widziałem. Skoro chwalą nas za granicą – to nie może wróżyć nic dobrego. A przyjazd Merkel i Putina – kojarzy mi się tylko z tak wymownymi datami jak 1772 i 1939. Całe szczęście poza tymi zepsutymi żydowsko-masońskimi mediami na usługach rosyjskich niemców, mam jeszcze swoją stacyjkę, gdzie do głosu do puszcza się tylko Prawdziwych Polaków Mających Monopol Na Bycie Patriotami.

Z pomocą przychodzi mi Wojtek Cejrowski, który jako Patriota zasłynął z tego, że chciał (zrzekł?) się obywatelstwa polskiego, a jako Katolik – że jest po rozwodzie. Jako niekwestionowany więc patriota zauważa, że flagi polskie to zuo – nasza czerwień to czerwień „sowiecka, nie zaś polska, królewska i niepodległa”. Zaraz potem trafnie ośmiesza te wszystkie flagi i uśmiechniętych ludzi, słowami:

Nad moimi rodakami chce mi się płakać. Potrząsnąć nimi: ludzie, daliście sobie wyprać rozum, odebrać godność osobistą, To nie jest fajne! Fuj! Taką polskością w idiotycznych kapeluszach to mi się chce rzygać – mówi w rozmowie z „Polonia Christiana”.

Wiarę i optymizm w narodzie krzewi też jeden z czołowych polityków Jedynej Słusznej Partii – Błaszczak. Który wyrokuje, że EURO2012 będzie organizacyjną porażką.

Przesłuchałem te wywiady jeszcze kilka razy. Teraz spokojnie mogę iść spać, ze świadomością, że nic nam się nie uda, a już nie długo będę mógł świętować razem z innymi kolegami-patriotami kolejną porażkę w historii Polski – bo do zwycięstw nie przywykłem.

Reklamy

Komentarze 3 to “Polacy nauczmy się zwyciężać!”

 1. michal Czerwiec 6, 2012 @ 5:16 pm #

  ale z ciebie idiota, euro to piknik ktory trwa miesiac daj sie bawic normalnym. Typowe narzekanie polaczka, jak autostrada to zle jak jej nie ma to placz…

  • Anonim Czerwiec 6, 2012 @ 6:23 pm #

   na ogol za idiote bierzemy osobe, ktora ma problemy z odczytaniem ironii, nie siej wiec agresji, doksztalc sie troche i kontynuuj podroz po internecie ; )

 2. forpoczty Czerwiec 6, 2012 @ 6:24 pm #

  na ogol za idiote bierzemy osobe, ktora ma problemy z odczytaniem ironii, nie siej wiec agresji, doksztalc sie troche i kontynuuj podroz po internecie ; )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: