O tęczowej bohaterce stycznia

3 Sty


18,115017,10847331,Jestem_dziewczynka.html

Deliberandum wraca i to w pełnej zgodności z duchem czasu. Obecnie wszelkie (?) media są skażone lewacką, czy może tęczową propagandą. Delibernadum nie chce być gorsze od wszelkich innych blogów, portali czy stacji telewizyjnych, dlatego dzisiaj  nadaje na tęczowo.

Całkiem przypadkowo wpadłem na ten film (link pod zdjęciem) i mimo, że na ogół mam ciekawsze rzeczy do roboty to skusiłem się na piętnasto minutową wycieczkę w świat, który na prowincji zdaje się nie istnieć.

Krótki dokument opowiada o Joppe, trzynastoletnim chłopcu, który jednak jak  trzynastoletni chłopiec nie wygląda, a już z pewnością jak trzynastolatek się nie zachowuje. Optycznie raczej sprawia wrażenie, nieźle rokującej nastolatki, a z zachowania osobę znacznie dojrzalszą, aniżeli przeciętni rówieśnicy.

Marzenia młodej dziewczynki są dość mało wyszukane – znaleźć męża i co niestety jej nie będzie dane – mieć dzieci.

Nie będę rozstrzygał czy to normalne czy nie, z całą pewnością każdy ma prawo rozstrzygnąć to w sobie. Osobiście jestem daleki od tego, żeby postraszyć ją ojcem Rydzykiem, jak i od tego, żeby wołać „idźcie, zmieniajcie płeć”.

Chce tylko wyrazić wielki podziw i szacunek. Każdy z nas, miał kiedyś trzynaście lat i wie, jakie błahostki zaprzątają wtedy głowę. Już fakt, że ktoś krzywo spojrzał na nasze nowe spodnie, mogło spowodować, że nie mieliśmy ochoty chodzić do szkoły (przykład taki, no!). A tutaj mamy do czynienia z trzynastolatką, która obwieszcza w szkole, że urodziła się chłopcem, ale jest dziewczynką i już. Koniec tematu.

Nagroda z serii bohater, tfu bohaterka miesiąca stycznia za odwagę bycia sobą i życia z podniesionym czołem, wędruje zatem do trzynastoletniej Joppe!
(link pod zdjęciem) 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: