„Fighting for peace is like fucking for virginity”

22 Gru

Dzisiaj będzie krótko. Donald Tusk w pięknym moro wdzianku mówi patetycznym tonem:

– Ale już teraz składam, chyba w imieniu wszystkich Polaków, bardzo, bardzo serdeczne kondolencje, wyrazy współczucia. Nic nie zadośćuczyni temu bólowi, szczególnie, że ta tragedia spotkała nas wszystkich przed świętami. To będzie smutna wigilia dla polskiego wojska – powiedział szef rządu.

Nie ode mnie, panie premierze. Kto jak kto, ale my Polacy, powinniśmy jak nikt inny rozumieć Talibów i brzydzić się każdą formą okupacji. Jeszcze siedemdziesiąt lat temu kosztem Polaków zabawiali się Niemcy. Dzisiaj my nie widzimy nic złego w okupowaniu suwerennego państwa. Pytam panie premierze, jak wielkim trzeba być hipokrytą, żeby jako premier kraju wysyłającego wojsko na ‘pokojową’ misję, pieprzyć bzdury o tym jak mu żal i jaki to ból?

A już mówiąc o samych żołnierzach – z tego co wiem, to żołnierz RP na ogół jest dorosłym mężczyzną (ewentualnie kobietą), na dodatek posiadającym pełną zdolność prawną. Jest to osoba świadoma ryzyka, które wiążę się z jego zawodem. Więc skoro taki żołnierz, decyduje się na taką, a nie inną formę zarobkowania, to nie róbmy potem z tego tragedii państwowej. Tak długo jak są wojny, tak długo żołnierze muszą ginąć. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Taki Talib to  hardcore’owa wersja żołnierza AK. Tu wysadzi, tam podpali, tam zabije. Jego kraj, jego prawa. W końcu wojna obronna to wojna święta.

I tyle, jutro będzie bardziej świątecznie, obiecuje !

Reklamy

Komentarze 2 to “„Fighting for peace is like fucking for virginity””

  1. Dzynek Grudzień 24, 2011 @ 10:36 am #

    Wojtku, z pełnym szacunkiem do Twojej osoby, ale porównując Taliban do Armii Krajowej to zdrowo Cię pogięło.

  2. forpoczty Grudzień 24, 2011 @ 12:11 pm #

    pisałem to z przymrużeniem oka, ale dalej podtrzymuje, że każdy ma prawo bronić niepodległości swojego państwa. i może porównanie jest nie na miejscu, ale talibowie mają takie samo prawo, jak żołnierze AK, robić to co robią.

    wiem, że dla Ciebie wojny USA to taka piękna sprawa itd., nic tylko sie smiac i chichrac, ale ja nie rozumiem i pewnie nigdy nie zrozumiem, jak pod pretekstem ‚misji pokojowej’ można krzywdzić miliony ludności cywilnej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: